Gebedskring: benauwdheid 

Wat kan alleen het zien van iemand die het ’benauwd’ heeft al een naar en machteloos gevoel geven. Je wilt graag helpen, maar je weet niet hoe; je staat machteloos. 

Dat geldt als iemand letterlijk benauwd is, maar hoe ervaren we juist in onze tijd dat je het ook figuurlijk ‘benauwd’ kunt hebben. Bijvoorbeeld als je het nieuws op je laat inwerken. Wie kan dan zeggen dat dat hem of haar niet veel doet? De oorlog in Oekraïne, het kruitvat rond Israël, de voortdurende onrust die er in ons eigen land is. En ga zo maar door. Dat zet je allemaal wel aan het denken en je vraagt je af: ‘waar gaat dat naartoe?’ Ook dan sta je machteloos. 

In de tijd van de Bijbel konden ze daarvan meepraten. En juist de Bijbel geeft ons aanwijzingen waar we met onze machteloosheid naartoe kunnen. Psalm 46:2 zegt: ‘God is voor ons een veilige schuilplaats, een betrouwbare hulp in de nood.’ Een oudere vertaling zegt het nog sterker: ‘God is ons een toevlucht en kracht; Hij is in hoge mate een hulp gebleken in benauwdheden

Staat u vaak machteloos en kunt u aan uw machteloosheid geen woorden geven? Weet dan dat God ons zuchten kent: ‘En bovendien komt de Geest onze zwakheid te hulp; wij weten immers niet wat we in ons gebed tegen God moeten zeggen, maar de Geest zelf pleit voor ons met woordloze zuchten’ (Romeinen 8:26).  

Bij de gebedskring mogen anderen soms woorden geven, waar ik niet verder kom dan zuchten. Maar zelfs in het laatste geval mag ik weten dat dat zuchten niet tevergeefs is. 
Zucht u mee? In juni kan dat op 5 en 19 juni om 19.30 uur in Het Hoogepad. Weet u welkom! 

Namens de gebedskring, 
Bart van der Pot 

Geef een reactie