Confessionele Kring 12 december

De decembermaand is druk en vol. Naarmate we later in de maand komen zullen er minder mensen komen. Daarom rekenen we op 12 december op een goed gevulde zaal in het Hooge Pad.
Het gaat deze avond over Kerk en Kolonialisme. Een thema dat de tongen losmaakt en waarover veel te doen is. Een actueel thema, waar we allemaal mee van doen hebben. We zien ernaar uit vele leden en belangstellenden te mogen verwelkomen.

Lokatie

De avond vindt plaats:
– dinsdag 12 december 2023
– 20.00 uur
– in het Hooge Pad te Beekbergen
– met inloop vanaf 19.30 uur

Toelichting

Spreker is op deze avond is dr. Martijn Stoutjesdijk. Hij is mede auteur van het boek “Kerk, kolonialisme en slavernij”.
Martijn Stoutjesdijk (1989) studeerde theologie/religiewetenschappen, filosofie, geschiedenis van het Oude Nabije Oosten en internationale betrekkingen in Leiden en Utrecht. Na korte tijd in het onderwijs en het bedrijfsleven werkzaam te zijn geweest, was hij van 2014 tot en met 2020 aangesteld als promovendus in het project ‘Parables and the Partings of the Ways’ (zie www.parabelproject.nl). Als promovendus deed hij onderzoek naar het gebruik van de slavernij-metafoor in vroegchristelijke en vroegrabbijnse parabels, maar gedurende zijn promotietraject kreeg hij ook steeds meer belangstelling voor de rol van christendom en jodendom in het Nederlands koloniaal slavernijverleden. Over dat laatste onderwerp schreef hij in 2020 een prijswinnend essay. In het voorjaar van 2021 promoveerde hij op zijn proefschrift “Not Like the Rest of the Slaves”? Slavery Parables in Early Rabbinic and Early Christian Literature (zie hier)Vanaf februari 2022 zal Martijn als postdoc de PThU de komende kleine vier jaar onderzoek doen naar de theologisch-exegetische tradities/narratieven die in het Nederlands koloniaal rijk gebruikt werden om slavernij te legitimeren dan wel te bekritiseren

Voor uw agenda

Woensdag 24 januari
komt dr. Hanna Rijken ons op toonhoogte brengen van liturgie en kerkmuziek. Met aanstekelijk enthousiasme en vakkennis neemt zij ons mee in de wereld van muziek in kerk en traditie. Wellicht zit het er ook in dat we onze kelen smeren en samen zingen.

Woensdag 28 februari
komt Hilde Bom naar ons toe. Als masterstudent aan de TUA is zij zich ook zeer bewust van de verantwoordelijkheid voor de schepping. Zeker in onze tijd is dat brandend actueel. Zij is actief in de milieubeweging en heeft een indringend verhaal dat ons niet koud kan laten. Zeker in onze tijd is dat brandend actueel.

Woensdag 20 maart
dr. Roel Jongeneel is als universitair docent werkzaam op de Wageningen Universiteit (WUR) Hij denkt na over duurzame landbouw en is vanuit zijn geloof ook bezig met de relatie tussen christelijk geloof en economie.

Geef een reactie