Bijzondere Pinksterviering in de tuin van de historische Dorpskerk Beekbergen

Openlucht

Op Tweede Pinksterdag, maandag 25 mei 2026, organiseert de Hervormde Gemeente Beekbergen een bijeenkomst in de open lucht. Vanaf 9.30 uur zijn inwoners en andere bezoekers van harte welkom in de tuin van de karakteristieke Dorpskerk voor een inspirerende samenkomst.

Traditie

De viering op Tweede Pinksterdag is inmiddels een geliefde traditie in Beekbergen. In plaats van een dienst in de kerk, komt de gemeenschap samen in de tuin van de kerk aan de Kerkweg. De bijeenkomst staat in het teken van verbinding, bezinning en de feestelijke betekenis van Pinksteren.

Tijdstip

De bijeenkomst begint om 10.00 uur. Vanaf 09.30 uur is de inloop met koffie, thee en versnaperingen, wat een uitgelezen kans biedt voor ontmoeting. De invulling van de dienst is laagdrempelig en toegankelijk voor jong en oud.

Leiding

Dit jaar zal de bijeenkomst worden geleid door JURRIEN TEN BRINKE, die een inspirerende boodschap zal delen passend bij het Pinksterfeest. Jurrien is de grondlegger van Old School  Apeldoorn.  Anders gezegd: Old School Apeldoorn is het levenswerk van sociaal pioniers Jurrien en Janet ten Brinke. Gedreven door een missie van omzien naar de naaste, transformeerden zij een oude basisschool tot een kloppend sociaal hart in de wijk. Naast het bieden van een thuis aan een gezinshuis, faciliteert de stichting diverse maatschappelijke projecten, variërend van dagbesteding op de mini-zorgboerderij tot buurt verbindende evenementen. Bij Old School staan ‘samen leven’ en ‘er zijn voor de ander’ centraal.

Koor

De muzikale ondersteuning wordt verzorgd door GOSPELKOOR HIS VOICE uit Beekbergen o.l.v. GERTON WOUDT.

Locatie

Bij gunstig weer vindt de bijeenkomst plaats in de tuin van de dorpskerk, gelegen aan de Kerkweg in Beekbergen.

Bezoekers wordt geadviseerd om, indien mogelijk, op tijd aanwezig te zijn voor een plekje. Bij slecht weer zal de bijeenkomst worden verplaatst naar de dorpskerk.