God wil hoop, herstel en leven brengen in deze wereld. Daarvoor wil Hij de middelen inschakelen die wij hebben.
(Dorina Nauta)
In het recent verschenen magazine van Open Doors staat het verhaal van dominee Jeremiah uit Nigeria. Hij zit tussen de verschroeide overblijfselen van zijn huis als hij vertelt over de aanval op zijn dorp. ‘Wij hebben de regering om hulp gesmeekt’ zegt hij maar die deed niets. Het geweld van Fulani-strijders gaat door.
Het puin bleef achter, overal huizen zonder daken en zwart geblakerde muren. Nauwelijks graanvoorraad voor de tijd die komt. Dit is aangericht om meer gebied in bezit te krijgen. Tijdens de coronapandemie is het aantal dodelijke aanvallen toegenomen. Het doel van deze acties is ook, het christelijk geluid in deze kwetsbare regio smoren.
Pastor Jeremiah deed zijn best zijn gemeente door deze tragedie te leiden. ‘God heeft een plan met ons leven, houdt hij hen voor. Hij leeft en zal ons helpen.’ Al blijft de angst voor nieuwe aanvallen, de christenen weigeren zelf wapens te dragen.
Uit de teksten in het voorgaande kerkblad en het magazine maart/april valt op te maken dat gelovigen in de getroffen gebieden dringend behoefte hebben aan noodhulp, medicijnen, microkredieten en traumazorg. Verbondenheid ook. God heeft ons gemeenschap met elkaar gegeven. Door Hem zijn we één.
De diaconale collecte op 20 juni as. is bestemd voor dit doel. Open Doors kan met haar programma’s helpen weerbaarheid en vitaliteit te versterken.
25 euro is nodig voor het organiseren van een training die gericht is op traumazorg;
Esther en Iljanada herstelden daardoor na ontvoering en verkrachting;
50 euro helpt een jongere zich door training, mentaal voor te bereiden op geloofsvervolging;
110 euro helpt een kwetsbare weduwe aan een startkapitaal om een eigen bedrijfje op te zetten om in het eigen onderhoud te voorzien.
Uw giften zijn zeer welkom via de komende collecte. Kunnen ook worden overgemaakt op
NL08 INGB 0000 007733 o.v.v. kenmerk
702103317853 t.n.v. Open Doors Ermelo.
Meer lezen en zien van pastor Jeremiah? Kijk op opendoors.nl/jeremiah
Namens de werkgroep, Janny Hekman