open doors – Vervolgd als kind maar niet vergeten –

Waak ervoor ook maar één van deze geringen te verachten. Want Ik zeg jullie: hun engelen in de hemel aanschouwen onophoudelijk het gelaat van mijn hemelse Vader

(Jezus in Matt. 18:10)

Een klaslokaal waar Syrische kinderen met levendige, nieuwsgierige ogen in de camera kijken. Buiten de schoolmuren grote puinhopen. Is er toekomst voor hen?

(een schoolklas in Latakia/Syrië; onderwijs in een Centrum van Hoop)

‘Wij bidden voor hen’ zegt juf Fadia. Hier is voor hen de mogelijkheid zich te uiten en te groeien in vriendschappen. Hun gedrag verandert door deze verbondenheid. Wij bidden dat ze op deze manier verbonden blijven aan de christelijke gemeenschap. Dat het hun weghoudt van verkeerde invloeden.

(Fadia, docent in dit Centrum van Hoop)

‘Mensen in ons dorp doen boos omdat wij in de Here Jezus geloven. Jullie horen niet in ons dorp’ zeggen ze. ‘Jullie zijn niet hetzelfde als wij.’ ‘Bijna nooit wil iemand met mij spelen. Toen ik een tekening maakte in het zand, stampte iemand er boven op: ‘Mijn moeder zegt dat jouw ouders niet bij ons horen!’ Ik moest er om huilen. Ze duwden me omver en lieten me gewoon liggen……’

(ervaring van 10-jarige Bijli in Bangladesh)

‘Wij gaan met andere christenen de verjaardag van Jezus’ vieren, vertelde papa.’ Dat wil ik natuurlijk wel. Het wordt fijn. De kinderen daar spelen verstoppertje en ik mag meedoen. Zo vrolijk! We eten met veel mensen samen en zingen een lied voor de Here Jezus. Iedereen zingt mee en er wordt geklapt. Dat kan hier gewoon. In ons dorp mogen wij nooit meedoen. Hier wel en dat is gezellig. Een man vertelt,  wij zitten op de grond en luisteren: ‘Immanuel is geboren! God belooft dat Hij ons nooit alleen laat.’ ‘Ook in ons dorp?’ wil ik weten. ‘Ja lieverd en ook op school. Jezus is altijd bij ons.’

(Bijli bij een kerstviering in Bangladesh)

‘Wij willen rustig en veilig leven zoals andere kinderen in de wereld’

( Lydia – 10 jaar – in Irak)

Breng de kinderen bij  Jezus, in uw gebeden, in uw liefdevolle opvoeding en aandacht. Sommige kinderen in de Vervolgde Kerk vertellen ons schokkende verhalen. Open Doors wil ouders helpen te investeren in de levens van hun kinderen. In het recente magazine  lees je er meer over.

( Maarten Dees, directeur van Open Doors)

Benieuwd naar de kerstviering en -liederen in Bangladesh en Irak?

  • Bekijk de video op opendoors.nl/bijli  en leef mee in verbondenheid;   
  • Luister en kijk naar zondagsschoolkinderen in Erbil die kerstliederen zingen op

opendoors.nl/kerst-irak

O.D.-werkgroep.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s